Видобуток натурального мармуру

З давніх часів люди цінують цей камінь. Його використовували при зведенні палаців, пам'ятників, храмів та інших важливих будівель. Багато скульпторів саме з мармуру створили свої шедеври мистецтва.

Для того щоб люди змогли працювати з мармуром, було потрібно багато сил і часу. Адже раніше його видобуток був досить складним процесом - застосовували спосіб розшаровування. Він полягав у тому, що в шахтах робітники намагалися відокремити за допомогою металевих зубил кам'яні брили (сляби). У місця проходження тріщин вбивалися клини, які і розколювали породу. За часів Пізнього середньовіччя мармур та інші камені добували за допомогою вибухівки. Але ця технологія мала ряд недоліків: багато каменів ушкоджувалося вибухом, втрачали свою первісну структуру, і була небезпечна для робітників.

 

На зміну вибухівки прийшов новий спосіб з видобутку каменю - це спіральна нитка з металу. Її стали використовувати в 19 столітті. Взаємодіючи з водою і піском, вона добре різала мармур, не залишаючи відходів.

Сучасна технологія видобутку мармуру має на увазі використання сталевих тросів з алмазним напиленням. Бурові машини починають виробляти розпили, а продовжують розрізати породу вже обладнання з тросами. Транспортування каменю і його обробка стали значно простіші завдяки сучасним технологіям.

В наші дні мармур видобувають блоками стандартних розмірів, які в подальшому піддаються розпилюванню. Заготовки можуть відрізнятися за розмірами і формою.

Сам видобуток мармуру складається з наступних етапів:

- видалення порід, які не беруть участі в отриманні мармурового блоку.
- відділення моноліту від мармурового масиву.
- транспортування моноліту до місця його обробки.
- розколювання або випилювання блоків на заготовки необхідного розміру.
- підгін блоків під стандартні розміри.
- транспортування мармурових блоків і його крихти.


Така технологія видобутку та обробки дозволяє поставляти мармурові блоки високої якості. В процесі роботи буде потрібно наступне обладнання:

- машини для різання мармурових блоків (Мультіканати, пилорами);
- верстати для полірування;
- мостові фрези;
- резінатура;
- лінії для слябів і плитки;
- гравірувальні машини;
- кар'єрне обладнання;
- токарні осі.

TOP