МАРМУР

Мармур - кришталево-зерниста метаморфічна карбонатная порода, продукт перекристалізації вапняку, рідше - доломіту. Завдяки тісному зчепленню зерен кальциту між собою порода добре полірується. У будівництві мармуром називають будь-яку карбонатну породу, мармур добре піддається поліровці. Метаморфізм чистого вапняку призводить до утворення мармуру, оскільки можлива зміна кальциту при високому тиску і температурах - його перекристалізація. Принаймні часткова перекристалізація кальциту може статися і без участі дінамометаморфізма, і в деяких древніх товщах вапняки були перетворені в мармури без впливу діастрофізма.

мармур

мармур

Склад мармуру при метаморфизмі не змінюється. Вихідні карбонатні породи - або вапняки, або доломіти. Відповідно мармур складається з кальциту, або доломіту, або з обох мінералів. Однак якщо вихідна порода містила в якості домішок кремнезем у формі кварцу або каоліну, то при метаморфизмі утворюються такі характерні вапняні силікати, як тремоліт, піроксен або флогопит. Вуглецева речовина, розсіяна у вапняку, може бути перетворена в графіт (чистий вуглець).
Деякі різновиди мармуру - дрібнозернисті, інші настільки грубозернисті, що в них добре помітна спайність зерен кальциту по ромбоедрі. Твердість мармуру 2,5 - 4, об'ємна щільність 2,63 - 2,92 г / см3. Звичайний вапняний мармур бурхливо закипає, розчиняючись в розбавлених кислотах, але доломітовий мармур закипає тільки в порошкоподібному вигляді. Чистий кальцитовий мармур - діелектрик, що володіє прекрасними електроізоляційними властивостями.

мармур, плитка

мармур, плитка

Забарвлення мармуру зазвичай світле, проте присутність навіть невеликих домішок - силікатів, оксидів заліза і графіту - призводить до фарбування породи в різні кольори і відтінки, включаючи жовтий, коричневий, червоний, зелений і навіть чорний; бувають і строкаті, різнокольорові мармури.
Мармури поширені досить широко. Найбільшою популярністю користуються мармур Італії. Знаменитий білий скульптурний мармур видобувається біля Каррари в Тоскані. Славиться також жовтуватий пароський мармур з Греції - улюблений матеріал давньогрецьких скульпторів. У США значні товщі мармуру залягають в східній частині країни - в Аппалачах і інших районах. Видобуток мармуру ведеться також в Північній Африці. Велике родовище доломітових мармурів знаходиться в Натале (ПАР). Застосування. Мармур використовується як камінь для пам'ятників (монументальної скульптури і надгробків), як штучний будівельний камінь для зовнішнього облицювання і внутрішньої обробки будівель і у вигляді дробленого і меленого каменю, а також штучного (пильного) каменю. Мармурова крихта і подрібнений пісок використовуються в архітектурі і будівництві при виготовленні кам'яної мозаїки і штукатурки, а також в якості наповнювачів бетону. Твердість - 2,5 - 5; щільність - 2,3 - 2,6 г / см3.

мармур, видобуток

мармур, видобуток

Вибираючи цей будівельний матеріал як основу для втілення своїх ідей, ви можете бути впевнені в тому, що він дозволить вам реалізувати Ваші плани максимально ефективно. Незалежно від того, чи потрібно Вам побудувати щось нове або реконструювати старе, шукаєте ви камінь для зовнішньої або внутрішньої обробки - мармур ідеально підходить для вирішення будь-якої Вашої задачі. Мармур є чудовим матеріалом як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки приміщень. Через велике розмаїття видів каменю, наші фахівці легко підберуть варіант, який підходить до інтер'єру саме Вашої оселі. Мармур прекрасно комбінується з іншими елементами оздоблення.

мармур, кар'єр

мармур, кар'єр

Мармур можна використовувати для облицювання камінів, басейнів, стін, створення підлогових покриттів, сходів, балясин, виготовлення підвіконь та стільниць. Важко навіть перелічити всі варіанти використання цього природного каменю.

TOP