Граніт
ГРАНІТ
Слово граніт має латинське походження. Поняття перекладається, як «гранула». Гранули мінералів в камені бувають великі і дрібні. Перший варіант - наслідок повільного охолодження розпечених мінеральних мас під поверхнею Землі. Другий випадок, навпаки, - свідоцтво швидкого затвердіння породи. Вона лежить в основі майже всіх континентів, будучи найпоширенішою на планеті серед нерудних матерій. Фізичні та хімічні властивості граніту
граніт
Монолітність породи дозволяє нарізати блоки великих розмірів. Тому, камінь часто вибирають для масштабних задумів архітектори і скульптори, творячи, наприклад, пам'ятники з граніту. Порода добре полірується. Вона не пориста, що заважає матеріалу вбирати вологу і розтріскуватися від зовнішніх впливів. Граніту ніщо перепади температури. Він також не піддається корозії. До складу породи входять: кварц, ортоклаз, слюда. Їх кількість коливається в рамках від 20-ти до 70-ти відсотків. У відсотки, що залишилися входять десятки інших мінералів. Їх добірка залежить від місця утворення каменю.Незалежно від складу, граніт неможливо стиснути. Це забезпечує вічну службу каменю людям, але ускладнює його обробку. застосування граніту
граніт, обробка
Граніт - будівельний матеріал. Будинки з нього не руйнуються тисячоліттями. З граніту роблять тротуарні плити, плити керамічні для підлог і внутрішньої обробки. Матеріал вважається елітним в світі меблів. Граніт використовується на стільниці, барні стійки. З граніту роблять різноманітні вироби, предмети декору. Граніт особливо часто застосовують в інтер'єрі кухонь. Любителі натурального каменю вибирають, як правило, між мармуром і гранітом. Але, мармур менш стійкий до хімічного впливу. Граніт же не вступає в реакцію майже ні з якими речовинами. Для кухонь це особливо важливо. Міфи про граніт
Прийнято вважати, що граніт дорогий. Насправді штучний мінерально-полімерний камінь має більш високу роздрібну ціну, ніж поширені сорти граніту. Хоча рідкісні і красиво забарвлені різновиди природного каменю - особливо в великих монолітах - можуть перевершувати своєю вартістю будь-які будматеріали.
граніт, розрізання блоку
Є думка, що зернистість, тріщинуватість і пористість - вада граніту. І що користувач гранітного виробу приречений залишок життя витратити на постійний і безперервний догляд за полірованим каменем. Реально ж навіть самі вологоємні сорти граніту прекрасно обходяться обробкою гідрофобними смолами один раз в десять-двадцять років.
Перебільшена і схильність граніту до розтріскування під впливом високих температур. Будь граніт термічно нестійкий, його вивітрювання здійснювалося б за кілька років. Насправді ж природне руйнування каменю триває часом багато тисячоліть. На пейзажних фото гранітних скель, валунів часто постає перед нами в первозданному вигляді. Так що в домашніх умовах гаряча сковорідка, поставлена на гранітну стільницю, шкоди не принесе.
граніт, видобуток
Вважається небезпечним і рівень радіоактивного випромінювання граніту. Природний фон каменю дійсно перевищує рівень випромінювання на галявинці березового гаю приблизно вдвічі. Однак це рівно вдвічі менше рівня, допустимого за санітарними нормами. Види граніту
Гранітні родовища України одні з найбагатших у світі, їх колірна гамма неймовірно різноманітна. Тут є всі відтінки червоного, сірого, коричневого і оливкового, а унікальний малюнок текстури натурального каменю робить гранітні вироби неповторними. Таке багатство забарвлень і фактур природного каменю дозволить підібрати граніт для будь-якого інтер'єру і зробить будь-який фасад самобутнім, респектабельним і довговічним.
Особливості українського граніту
На Україні є багато родовищ, де видобувають граніт в промислових масштабах. Кожне родовище має свої особливості.
Розглянемо основні родовища.
1. Маславське родовище Житомирської області. Маславський граніт середньозернистої структури сіро - зеленого відтінку. Застосовується для всіх видів внутрішніх робіт, зовнішньої облицювання будівель і в ландшафтному дизайні.
2. Дідковицьке родовище Житомирської області. Дідковицьке граніт забарвлений в ніжний коричнево-рожевий колір. Поверхня добре шліфується і піддається термообробці. Застосовується при облицюванні будівель, всіх видах будівельних робіт.
3. Покостівське родовище Житомирської області. У колірній гамі покостівського граніту переважає сірий відтінок з темними вкрапленнями. Відрізняється високою вологостійкістю та міцністю. Застосовується для виробництва пам'ятників, бруківки, бордюрів,тротуарної плитки, сходів, підвіконників, стільниць.
4. Капустянське родовище Кіровоградської області. Капустянський граніт має грубозернисту структуру. Основний колір - червоний з чорними і сірими вкрапленнями. Це найчистіший граніт, що добувається на території України. Він має клас радіоактивності "А".
5. Корнинське родовище Житомирської області. Граніт, який добувають в цьому родовищі, має широку кольорову гаму - всі відтінки сірого з величезними світло-коричневими вкрапленнями. Структура - грубозерниста. Використовується для облицювання пам'ятників, зведення монументів, сходів, цоколів, фасадів.
6. Межиріченське родовище Житомирської області. Граніт має красивий персиково-коричневий відтінок, завдяки якому чудово підходить для виготовлення зовнішніх та внутрішніх сходів, фасадів, цоколів, кухонних стільниць, підвіконників, облицювання камінів.
7. Лезниківське родовище Житомирської області. Граніт насиченого червоного кольору, має середньозернисту структуру. Завдяки своєму цікавому забарвленні чудово підходить для виготовлення різноманітних декоративних елементів, облицювання камінів, стільниць, зон барбекю, фасадів, цоколів, сходів, парапетів.
8. Василівське родовище Житомирської області. Васильківський граніт має червоне забарвлення із зеленими вклапленями. Завдяки своїй структурі та міцності має відмінні фізико-механічні властивості. Широко застосовується для виробництва плитки, бруківки, бордюрів, пам'ятників, сходів, підвіконь, стільниць.
9. Софіївське родовище Миколаївської області. Софіївський граніт має крупнозернисту структуру, камінь володіє високою міцністю та вологостійкістю. Забарвлення - від світло до темно сірого з вклапленнями жовтого кольору. Найчастіше використовується для підвіконників, сходів, стільниць та камінів.
10. Крупське родовище Кіровоградської області. Крупнозерниста структура Крупського граніту надає йому високу міцність, щільність та вологостійкість. Забарвлення - червоно-чорне.
11. Новоданилівське родовище Миколаївської області. Новоданилівський граніт має червоно-коричневе забарвлення з чорними вкрапленнями, структура - дрібнозерниста. Застосовується для всіх видів зовнішнього та внутрішнього облицювання.
12. Жадківське родовище Рівненської області. Жадківський граніт з крупнозернистою структурою, має відмінні фізико-механічні показники: висока міцність, вологостійкість, морозостійкість. Добре полірується. Забарвлення - від світло-коричневого до червоного.
13. Головинське родовище лабрадориту Житомирської області. Лабрадорит - гірська крупнозерниста порода чорного кольору, яка містить безліч кристалів. Цей камінь дійсно ексклюзивний, унікальний та вишуканий. Неймовірно красиве забарвлення, яке переливається відтінками зеленого, блакитного та синього кольорів, робить лабрадорит дуже популярним для виготовлення стільниць як кухонних так і у ванну кімнату, підвіконь, облицювання сходів та площадок, фасадів та цоколів.
Ми пропонуємо Вам широкий вибір українського граніту найвищої якості на нашому складі для облицювання зовнішніх та внутрішніх сходів, фасадів, цоколів, камінів, виготовлення підвіконь, стільниць, барних стійок. Ми надаємо весь спектр послуг: від виготовлення до монтажу.
Переглянути зразки наших робіт Ви можете у нашій фотогалереї.
Будемо раді бачити Вас серед гостей та клієнтів нашої компанії, надіємося на плідну та довгострокову співрацю.